Aluron CMC Warta Zawiercie

Aluron CMC Warta Zawiercie

Nazwa drużyny: Aluron CMC Warta Zawiercie
Adres: ul. Blanowska 40, Zawiercie
www: http://aluroncmc.pl
e-mail: klub@aluroncmc.pl

Aluron CMC Warta Zawiercie to drużyna, która w nadchodzącym sezonie 2022/2023 będzie występować w rozgrywkach Plus Ligi. Poprzedni sezon był dla podopiecznych Igora Kolakovicia bardzo udany. W meczach o 3 miejsce udało się pokonać PGE Skrę Bełchatów, wywalczyć brązowy medal, a co za tym idzie zakwalifikować się do rozgrywek Ligi Mistrzów. To zdecydowanie największy sukces dla tego klubu w historii jego istnienia.

Oczywiście nie byłoby tego, gdyby nie kilka gwiazd, które reprezentowały barwy Aluronu w poprzednim sezonie. Mowa tu o Urosu Kovaceviciu, Facundo Conte i Dawidzie Konarskim, którzy pozostaną na nadchodzący sezon. Perspektywa gry w Lidze Mistrzów na pewno mocno ich skusiła, aczkolwiek im kontrakt jeszcze nie wygasał.

W Zawierciu pojawiło się jednak kilka ruchów transferowych. Do klubu przyszedł rozgrywający Michał Kozłowski, który w ubiegłym sezonie cieszył się ze złotego medalu w barwach ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Udało się przedłużyć wygasający kontrakt z Portugalczykiem Miguelem Tavaresem Rodriguesem, czyli pierwszym wyborem na rozegraniu. Z klubu odszedł za to Dominik Depowski, który nie miał szans na grę na przyjęciu mając za rywali Kovacevicia i Conte. W miejsce Polaka pozyskano bardzo doświadczonego zawodnika, jakim jest Marcin Waliński. To powrót do tego klubu po 2 latach przerwy. Inny powrót do Zawiercia to Krzysztof Rejno, który występuje na pozycji środkowego.

Kolejny sezon w klubie spędzą na pewno Michał Szalacha, a także Miłosz Zniszczoł. To zawodnicy młodsi, którzy ciężko pracują i budują swoją pozycję. Z całości składu na pewno zadowolony jest prezes klubu Kryspin Baran, który jasno deklaruje, że po tak udanym sezonie celem Warty jest ponowny byt w czołówce Plus Ligi, a także namieszanie w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Dla niektórych zawodników tego zespołu będzie to debiut w tych rozgrywkach, jednak ci bardziej doświadczeni, jak Konarski, Conte i Kovacević wystąpią w najlepszych rozgrywkach klubowych na świecie po raz kolejny w swoich karierach.