Asseco Resovia Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów

Nazwa drużyny: Asseco Resovia Rzeszów
Adres: ul. Podpromie 10, Rzeszów
www: http://www.assecoresovia.pl
e-mail: biuro@assecoresovia.pl

Nasza rodzima Plus Liga obfituje w wiele fenomenalnych zespołów. Niemniej jednak na największą uwagę zasługuje jedna z czołowych drużyn Plus Ligi jaką jest Asseco Resovia Rzeszów. Od wielu już lat, to właśnie klub z Podkarpacia świętuje największe sukcesy zarówno na rodzimych jak i na europejskich parkietach. Co więc warto o słynnej Resovii wiedzieć?

Asseco Resovia Rzeszów

Asseco Resocia Rzeszów to polski, męski klub siatkarski z siedzibą w Rzeszowie. Drużyna z Podkarpacia może jednak poszczycić się niezwykle bogatą historią. Przede wszystkim Asseco Resovia Rzeszów to:

  • siedmiokrotny Mistrz Polski;
  • trzykrotny zdobywca Pucharu Polski;
  • zdobywca Superpucharu Polski.

Klub ten od 2004 roku działa jako spółka akcyjna. Asseco Resovia Rzeszów w swojej historii była klubem dla najlepszych zawodników z całej Europu. W obecnym składzie na sezon 2022/2023 możemy zauważyć chociażby mistrza olimpijskiego z USA Torrey’a De Falco czy gwiazdy słoweńskiej reprezentacji jak Klemen Cebulji czy Jan Kozamernik. Sekcję siatkówki w Rzeszowie założono w roku 1937, co czyni Resovię jednym z najstarszych, męskich klubów siatkarskich w Polsce. Zawodnicy trenują na nowoczesnej hali Podpromie. Obecnym terenem jest Giampaolo Mendeli, który zastąpił na tym stanowisku argentyńskiego szkoleniowca Mercelo Mendeza.  Assceco Resovia Rzeszów może jednocześnie pochwalić się najlepszym i największym Klubem Kibica, który wiernie zmierza za swoją drużyną i dopinguje ją w najważniejszych meczach zarówno w domu jak i na wyjeździe. Assceso Resovia Rzeszów od początku wejścia do Plus Ligi zajmowała miejsce w czołówce tabeli. Z pewnością da się zauważyć nieco gorsze sezony w wykonaniu rzeszowskich wilków, jednak w dużej mierze, drużyna ma na swoim koncie niezliczoną ilość sukcesów. Wszystko to sprawia, że wymienia się ją jako jednego z kandydatów do tytułu Mistrza Polski w nadchodzącym sezonie ligowym. Barwy klubu są biało czerwone, a maskotką jest uroczy rzeszowski wilk. Podpromie przez kibiców nazywane jest TwieRRdzą Rzeszów.