Cuprum Lubin

Cuprum Lubin

Nazwa drużyny: Cuprum Lubin
Adres: ul. Odrodzenia 28b, Lubin
www: http://www.ks.cuprum.pl
e-mail: kontakt@ks.cuprum.pl

Cuprum Lubin to czołowa drużyna siatkarska z woj. dolnośląskiego, która w sezonie Plus Ligi 2021/2022 zajęła dziesiątą lokatę. Zespół trenowany przez Pawła Ruska pokazał się z niezłej strony, zważywszy że w porównaniu z ligową konkurencją nie dysponował wysokim budżetem. Gwiazdami zespołu byli Niemiec Florian Krage, który regularnie reprezentuje barwy swojego państwa w ramach Ligi Światowej oraz Masahiro Sekita, reprezentant Kraju Kwitnącej Wiśni.

Historia klubu, czyli co należy wiedzieć o Cuprum Lublin?

Cuprum Lubin został założony w 2001r., w Plus Lidze zaprezentował się po raz pierwszy w 2014r. Sezon 2014/2015 Lubinianie zakończyli na bardzo wysokim, siódmym miejscu choć należy stwierdzić, że mogło być jeszcze lepiej bo po fazie zasadniczej zajmowali piątą pozycję. Największym sukcesem klubu do tej pory było wywalczenie brązu na PreZero GrandPrix PLS, miało to miejsce w 2021r. Drużyna która rozgrywa spotkania w hali widowiskowo- sportowej RCS w Lubinie, która mieści się przy ul. Odrodzenia 28B jest perspektywiczna, duża w tym zasługa prezesa Tomasza Tycla.

Jakie perspektywy przed Cuprum Lubin? Czego można się spodziewać w najbliższym czasie?

Sezon 2022/2023 Plus Ligi, klub rozpocznie od wyjazdu do Bielska- Białej, gdzie zmierzy się pierwszego października z tamtejszym BBTS-em. Fani czekają już jednak na piątego października, kiedy to na własnym obiekcie w ramach Plus Ligi, drużyna podejmie Stal Nysa. Zespół do rozgrywek przystąpi wzmocniony, gdyż już teraz wiadomo, że w Lubinie nowy sezon przywita środkowy Moustapha M’Baye. Zawodnik ten w ostatnim czasie był najmocniejszym ogniwem przeciętnie spisującej się drużyny, Stali Nysa. Kolejnym poważnym wzmocnieniem jest pozyskanie Grzegorza Pająka, który wzmocni rozegranie. Kibice mogą się cieszyć również z faktu, że w Cuprum pozostanie na nowy sezon Wojciech Ferens, gorszą wiadomość stanowi fakt, że na wypożyczenie uda się Kamil Maruszczyk, który niezadowolony z faktu, że dostawał niewiele szans spróbuje swoich sił w Gwardii Wrocław, która występuje na zapleczu elity, w Tauron 1. Lidze. Cuprum Lubin nad którym patronat objęła spółka skarbu państwa, KGHM Polska Miedź S.A. mierzy w wysokie cele, miejsce w top 4 jest jak najbardziej realne.