GKS Katowice

GKS Katowice

Plus Liga obecnie uważana za jedną z najsilniejszych lig w Europie. Bez wątpienia możemy być absolutnie dumni z tego, jak wielki sukces udało się osiągnąć polskim zespołom zarówno na rodzimych jak i na europejskich parkietach. Nie da się ukryć, że absolutnie najciekawsza walka toczy się o pierwsze miejsce w I Lidze Siatkówki. To właśnie te drużyny, mają szansę na zaprezentowanie się na boiskach Plus Ligi. Kilka lat temu, do Plus Ligi dołączyła drużyna GKS Katowice. Co więc warto o niej wiedzieć?

GKS Katowice – męski klub siatkarski

GKS Katowice to męski klub siatkarski ze Śląska, który trenuje i rozgrywa swoje mecze w katowickim Spodku. Drużyna ta do rozgrywek została przywrócona w 2016 roku. GKS Katowice to jednocześnie dość młody klub siatkarskich, który nie zdążył jeszcze pokazać wszystkich swoich umiejętności. Przez większość dotychczasowych sezonów ligowych, drużyna nie może pochwalić się zbytnimi osiągnięciami. Niemniej jednak pierwszy sezon w Plus Lidze zakończył się dla GKS Katowice barażami o pozostanie w rozgrywkach, zaś w poprzednim sezonie drużyna znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepszych klubów siatkarskich w Polsce. Tak naprawdę, w jej składzie na nadchodzący sezon 2022/2023 znajdziemy wiele gwiazd jak np:

  • przyjmujący Thomas Rosseaux
  • przyjmujący Gonzalo Quiroga
  • amerykański rozgrywający Micah Ma’a

Dodatkowo trzon drużyny stanowią najlepsi zawodnicy z naszego rodzimego kraju. GKS Katowice odznacza się żółto czarnymi barwami i co więcej posiada niezwykle zaangażowany klub kibica. Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że drużyna z sezonu na sezon zajmuje coraz wyższe miejsca w finalnej tabeli Plus Ligi. Można to uznać za spory sukces zespołu, który na początku swojej przygody walczył o to, by w rozgrywkach ligowych na najwyższym szczeblu w ogóle pozostać. Co więcej, zawodnicy i trener przyznaje, że GKS Katowice nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa, a drużyna ma znacznie większe aspiracje. Z pewnością ma ona również ogromne możliwości w nadchodzącym sezonie.