Jastrzębski Węgiel

Jastrzębski Węgiel

Nazwa drużyny: Jastrzębski Węgiel
Adres: ul. Jana Pawła II 6, Jastrzębie Zdrój
www: http://www.jastrzebskiwegiel.pl
e-mail: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Drużyna sportowa Jastrzębski Węgiel to męski klub siatkarski, którą swoją siedzibę ma na Górnym Śląsku – w Jastrzębiej Górze. Pod obecną nazwą funkcjonuje od 2004 roku. Barwy klubowe są w kolorze pomarańczowym. Funkcję prezesa zespołu Jastrzębski Węgiel pełni Adam Gorgol.

Od 2012 roku drużyna ta organizuje Akademię Talentów Jastrzębskiego Węgla, czyli męski projekt młodzieżowej siatkówki.

W sezonie 2021/2022 Plus Ligi zespół Jastrzębski Węgiel wygrał 27 spośród 35 rozegranych rozgrywek i uplasował się na drugiej pozycji, zdobywając srebrny medal. Pierwszym miejscem w Mistrzostwach Polski Jastrzębski Węgiel mógł pochwalić się w 2004 i 2021 roku.

Do kwietnia 2022 roku trenerem drużyny Jastrzębski Węgiel był Andrea Gardini. Po jego odejściu zastąpił go Nicola Giolito – ówczesny trener przygotowania motorycznego. Jednak nie wiadomo jeszcze, kto poprowadzi drużynę w zbliżającym się sezonie Plus Ligi.

Wiadomo natomiast, że w sezonie 2022/2023 Plus Ligi wsparciem dla trenera głównego będą panowie Leszek Dejewski oraz Bogdan Szczebak.

O sprawność zawodników zespołu Jastrzębski Węgiel, tak jak w poprzednim sezonie, zadba Bartosz Celadyn.

Wiemy już, jacy zawodnicy będą reprezentować tę śląską drużynę w zbliżającym się sezonie.

Na pozycji środkowego będziemy mogli zobaczyć: Dawida Dryję, Łukasza Wiśniewskiego, Jurija Hładyra oraz Jakuba Macyrę.

Rozgrywający, których zobaczymy w Plus Lidze 2022/2023 to: Eemi Tervaportii i Benjamin Toniutti – który będzie jednocześnie kapitanem Jastrzębskiego Węgla.

Atakującymi będą: Jan Hadrava, Stephen Boyer.

Wśród przyjmujących zobaczymy takich zawodników jak: Trevora Clevenota, Tomasza Fornala, Rafała Szymurę oraz Kamila Dębskiego.

Na pozycji libero zagra tak jak w poprzednim sezonie Jakub Popiwczak, a także najnowszy nabytek zespołu Jastrzębski Węgiel: Maksymilian Granieczny.

Do startu najnowszego sezonu rozgrywek Plus Ligi w sezonie 2022/2023 zostało jeszcze bardzo dużo czasu. Siatkarze rozpoczną swoje zmagania początkiem października. Wiadomo już, że zespół Jastrzębskiego Węgla w swoim pierwszym meczu zmierzy się z drużyną GKS Katowice.