LUK Lublin

LUK Lublin

Plus Liga co sezon zaprasza na swoje parkiety zespoły z I Ligi. Nie powinno jednak to nikogo dziwić, gdyż w naszej rodzimej lidze siatkówki jest miejsce tylko i wyłącznie dla najlepszych. Każdego sezonu dwie najsłabsze drużyny z Plus Ligi muszą walczyć w barażach o pozostanie- lub nie- z dwoma najlepszymi zespołami z I Ligi. W poprzednim sezonie w związku z tym na plus ligowych parkietach pojawił się zespół LUK Lublin. Co więc warto o nim wiedzieć?

LUK Lublin – polski, męski klub siatkarski z Lublina

Miasto Lublin tak naprawdę nie ma za sobą ogromnej przeszłości siatkarskiej. Jednak drużyna LUK Lublin, która w poprzednim sezonie przebojem wdarła się do Plus Ligi może to całkowicie zmienić. Okazuje się, że jest to pierwszy w historii męski klub siatkarski z Lublina, który bierze udział w najwyższej klasie rozgrywek na szczeblu krajowym. LUK Lublin na sezon 2022/2023 może pochwalić się zakontraktowaniem wielkich gwiazd światowej siatkówki, do których należą:

  • Jeffrey Jendryk- amerykański, niezwykle doświadczony środkowy;
  • Dustin Watten- amerykański zawodnik grający na pozycji libero;
  • Cristiano Torelli- brazylijski zawodnik grający na pozycji rozgrywającego.

Skład drużyny LUK Lublin na sezon 2022/2023 uzupełniają również znakomici zawodnicy z naszego rodzimego podwórka. Mowa tu chociażby o środkowym- Janie Nowakowskim czy przyjmującym Nicolasie Szerszeniu. Do tej pory drużyna z Lublina nie może pochwalić się spektakularnymi sukcesami. Od poprzedniego sezonu, czyli od momentu, w którym zawodnicy wkroczyli na parkiety Plus Ligi można było zauważyć, że drzemie w nich niezwykła chęć do gry i wysokie aspiracje. Klub LUK Lublin tak naprawdę jest stosunkowo młodym zespołem, gdyż założono go w 2013 roku. Na parkietach Plus Ligi prezentuje się on dopiero od zeszłego sezonu. Analogicznie na osiągnięcia i szczytową formę tych zawodników, trzeba będzie jeszcze poczekać. Jednocześnie spoglądając na skompletowany na najbliższy sezon skład,  można powiedzieć, że drużyna może wiele namieszać w klasyfikacji końcowej.