PGE Skra Bełchatów

PGE Skra Bełchatów

KPS Skra Bełchatów to polski, męski klub siatkarski z siedzibą w Bełchatowie. Od sezonu 2001/2002 nieprzerwanie gra w najwyższych polskich rozgrywkach Plus Liga.  Od 2007 roku występuje pod nową nazwą, która pochodzi od jej głównego sponsora – Polskiej Grupy Energetycznej. Tradycyjne barwy klubowe zawierają kolor żółty i czarny, a maskotką klubu jest pszczoła.

W nadchodzącym sezonie Plus Ligi drużyną zespołu PGE Skra Bełchatów będzie kierował nowy trener. Stanowisko to obejmie 47- letni Brytyjczyk Joel Banks. Nowy trener ma za sobą karierę siatkarską. W przeszłości grał na pozycji rozgrywającego. Do tej pory pracował między innymi w belgijskiej drużynie Noliko Maaseik, z którą wywalczył jedno wicemistrzostwo i dwa mistrzostwa kraju.

Asystentem trenera Banksa został Michał Bąkiewicz. W składzie trenerskim zasiądzie także Radosław Kolanek.

Nowym trenerem, odpowiedzialnym za przygotowanie fizyczne zawodników PGE Skry Bełchatów został Bartosz Wojtal.

Pracę w drużynie PGE Skra Bełchatów będzie kontynuował Robert Kaźmierczak, uznawany za jednego z najlepszych statystyków siatkówki, natomiast Weronika Kubiak obejmie stanowisko team menagera.

Tak jak w poprzednich sezonach Plus Ligi, tak i w tym fizjoterapeutami bełchatowskich siatkarzy będą Tomasz Pieczko i Tomasz Kuciapiński.

Do startu sezonu 2022/2023 pozostało jeszcze bardzo dużo czasu. Rozgrywki rozpoczną się na przełomie września i października. Wiadomo już, że pierwszy mecz w nowym sezonie Plus Ligi drużyna PGE Skra Bełchatów zagra z drużyną Aluron CMC Warta Zawiercie, która w poprzednim sezonie rozgrywek wywalczyła sobie brązowy medal. Kilka dni później bełchatowianom przyjdzie zmierzyć się z zespołem BBTS Bielsko – Biała.

W dalszym ciągu nie wiadomo z kim nowi trenerzy będą pracować. Wszyscy fani zespołu wciąż czekają na oficjalne informacje.  Wiadomo jednak, że największe zmiany szykują się na przyjęciu.

W maju swoją decyzję o rezygnacji z gry w drużynie PGE Skra Bełchatów ogłosił zasłużony dla tego zespołu irański przyjmujący Milad Ebadipour. Kilka dni przed nim o odejściu z klubu poinformował inny zawodnik: Robert Taht.