Projekt Warszawa

Projekt Warszawa

Projekt Warszawa to drużyna, która w najbliższym sezonie 2022/2023 będzie występować w rozgrywkach Plus Ligi. W stolicy kraju na pewno czuć rozczarowanie, bo po bardzo dobrym sezonie 2020/21 i zdobyciu brązowego medalu, przyszło wielkie rozczarowanie. Projektowi nie udało się nawet zakwalifikować do strefy play-off zajmując odległe 9 miejsce, efektem czego musieli grać dwumecz z Cuprum Lubin o to 9 miejsce.

Taka sytuacja poskutkowała niemałą rewolucją w składzie Projektu Warszawa. Przede wszystkim doszło do zmiany na stanowisku trenera. Nowym trenerem zespołu został Roberto Santilli, który zastąpił tym samym Andreę Anastasiego. Jak widać w tym klubie lubią stawiać na włoską myśl szkoleniową.

Projekt jeszcze nie zamknął listy zawodników na nadchodzący sezon. Wiadomo obecnie, że nowym atakującym będzie Niemiec Linus Weber, bardzo ważnym ogniwem będzie rozgrywający Jan Firlej, którego w meczach Ligi Narodów sprawdzał Nikola Grbić. Firlej występował już w Warszawie w latach 2015-2018. Poza tym do Projektu wrócił inny rozgrywający, a więc Maciej Stępień.

Z powodu zawieszenia rozgrywek na Ukrainie i braku gry w tym kraju do Polski postanowił powrócić Artur Szalpuk i wybrał on barwy właśnie Projektu. Przyjmujący występował w Warszawie, ale w klubie pod inną nazwą, konkretnie Verva Warszawa.

Poza tym w klubie pozostało kilku zawodników, którzy reprezentowali barwy Projektu w poprzednim sezonie. Są to przede wszystkim środkowi Andrzej Wrona, Piotr Nowakowski, Jakub Kowalczyk libero Damian Wojtaszek, przyjmujący Igor Grobelny, Mateusz Janikowski, a także drugi libero Dominik Jaglarski.

Skład Projektu na ten moment wygląda bardzo ciekawie. Dyrektor klubu Piotr Gacek jest zadowolony z zawodników, którzy są w klubie i dosyć jasno deklaruje, że ta drużyna powinna powalczyć zdecydowanie o coś więcej, aniżeli tylko faza play-off Plus Ligi, do której nie udało się zakwalifikować. Projekt już uczestniczył w rozgrywkach Ligi Mistrzów, więc na pewno powrót do reprezentowania Polski w europejskich pucharach jest kolejnym celem Warszawian.