PSG Stal Nysa

PSG Stal Nysa

Nazwa drużyny: PSG Stal Nysa
Adres: ul. Sudecka 23, Nysa
www: http://www.stalnysa.pl
e-mail: klub@stalnysa.pl

Na parkietach Plus Ligi możemy co sezon podziwiać zespół, który wkroczył z I Ligi. W historii naszej rodzimej ligi siatkówki zdarzały się bowiem zespoły, które niestety tuż po rozpoczęciu sezonu, nie były sobie wstanie poradzić z poziomem Plus Ligi i zajmowały ponownie ostatnie miejsca. Jednocześnie w poprzednim sezonie zawitała do Plus Ligi drużyna PSG Stal Nysa. Zespół ten pokazał się z możliwie jak najlepszej strony i choć nie osiągnął spektakularnego sukcesu, to jednak bez problemu utrzymał się w Plus Lidze. Co o PSG Stal Nysa warto wiedzieć?

PSG Stal Nysa – polski, męski klub siatkarski z Nysy

PSG Stal Nysa, to drużyna, która co prawda pokazała się w Plus Lidze dopiero niedawno, to jednak ma ona za sobą całkiem spory bagaż doświadczeń. W pierwszej kolejności warto zauważyć, że nyski klub powstał tuż po okresie wojennym, czyli w roku 1948. Co więcej. PSG Stal Nysa świętowała niegdyś ogromne sukcesy. Klub może się pochwalić:

  • dwukrotnym zdobyciem tytułu wicemistrza Polski;
  • zdobyciem Pucharu Polski;

Niemniej jednak drużyna z Nysy musiała na wiele lat opuścić Plus Ligę. Klub przechodził przez wiele kłopotów finansowych i kadrowych, co znacznie przełożyło się na osłabienie jakości gry i wyników. Niemniej jednak PSG Stal Nysa w zeszłym sezonie powróciła na parkiety Plus Ligi. Co prawda klub ten w tym okresie nie odniósł zbyt znaczących sukcesów. Niemniej jednak nyski zespół na nowy sezon zakontraktował wyjątkowe gwiazdy z siatkarskiego świata. Mowa tu o:

  • Tsimafei Zhukousku – chorwackim rozgrywającym;
  • Zouheir El Garoui – marokańskim przyjmującym;
  • Wassim Ben Tara – tunezyjsko-polskim siatkarzu grającym na pozycji atakującego.

Dodatkowo skład PSG Staln Nysa został uzupełniony o najlepszych zawodników z naszego podwórka jak chociażby doświadczony Rafał Buszek czy Kamil Kwasowki. Choć do tej pory nie słyszeliśmy o spektakularnych sukcesach Stali Nysa, to następny sezon w Plus Lidze zapowiada się dla nich w niezwykle ciekawy sposób. Z pewnością zawodnicy mają możliwości i umiejętności do zdobycia zaszczytnych miejsc.