Ślepsk Malow Suwałki

Ślepsk Malow Suwałki

Ślepsk Malow Suwałki to drużyna, która w sezonie 2022/2023 będzie występować w rozgrywkach Plus Ligi. W sezonie zasadniczym poprzedniej kampanii ligowej zajęli oni 12 miejsce, przez co musieli zagrać baraż o konkretną lokatę z drużyną Luku Lublin, którą przegrali w dwumeczu 4:6. Na ich szczęście utrzymanie zapewnili sobie nieco szybciej aniżeli na kolejkę przed końcem, a to na pewno dla tego klubu było celem numer 1.

Na nadchodzący sezon w klubie z województwa podlaskiego zaplanowano kilka znaczących wzmocnień. Przede wszystkim doszło do roszady na stanowisku trenera. Andrzeja Kowala zastąpił Dominik Kwapisiewicz. Jest to pokłosie o wiele słabszych wyników w porównaniu z poprzednimi sezonami, gdy Ślepsk zajmował 7 i 9 miejsce.

Do klubu przyszli reprezentant Argentyny Matias Sanchez, a także reprezentant Serbii Miraj Kujundzić. Są to niewątpliwie zawodnicy na miarę gwiazd ligi, którzy występują w rozgrywkach Ligi Narodów. Kontrakt udało się przedłużyć z klubową legendą, którym niewątpliwie jest  Łukasz Rudzewicz. 37-letni środkowy rozegra swój już dziewiętnasty sezon w barwach klubu z Suwałk. Innym graczem, który pozostanie w klubie jest norweski środkowy Andreas Takvam. Na pewno istotnym wzmocnieniem jest zakontraktowanie nowego atakującego, a zostanie nim Bartosz Filipiak. Jego zmiennikiem ma być Arkadiusz Żakieta, który do Plus Ligi dołącza z rozgrywek I ligi. Tak samo jest na pozycji rozgrywającego. Do klubu dołączył bowiem Mariusz Magnuszewski.

Niestety z klubem pożegnało się kilku ważnych zawodników. Są to Bruno Bołądź, który odszedł do Trefla Gdańsk, Piotr Łukasik, który wzmocnił Czarnych Radom, a także amerykański rozgrywający Joshua Tuaniga, który aktualnie pozostaje bez klubu. W takiej samej sytuacji jest aktualnie Kevin Klinkenberg, Łukasz Makowski i Mateusz Masłowski.

W Suwałkach stworzyła się bardzo ciekawa i młoda drużyna, która jest w stanie powalczyć o coś więcej, niż tylko 12 miejsce. Na pewno na papierze wygląda to zdecydowanie lepiej niż w poprzednim sezonie.