Jaki strój wybrać na crossfit?

crossfit

Planujesz rozpocząć swoją przygodę z crossfitem, ale nie wiesz, w co się najlepiej ubrać na zajęcia? Zastanawiasz się, czy odzież crossfit różni się czymś od innej odzieży sportowej? A może szukasz informacji, co powinno charakteryzować dobry strój do ćwiczeń? Sprawdź, na co warto zwracać uwagę, szukając strój do crossfitu i czego lepiej się wystrzegać w ubraniach sportowych!

Co to jest crossfit i dlaczego strój jest taki ważny w sporcie?

Crossfit jest rodzajem ćwiczeń, który łączy w sobie elementy treningu siłowego, z elementami ćwiczeń wspierających poprawę kondycji i wydolności organizmu. To jeden z tych wymagających sposobów trenowania, dzięki czemu każdy uczestnik zyskuje nowe wyzwanie razem z kolejnymi odbytymi zajęciami. Crossfit to ten rodzaj ćwiczeń, który można wykonywać niezależnie od płci, stopnia sprawności fizycznej, jak i wieku. Z każdym kolejnym treningiem, siła się zwiększa, a mięśnie przyzwyczają się do wysiłku i stopniowo rozbudowują pod jego wpływem, więc każda osoba uczestnicząca w regularnych zajęciach crossfitu, może bezproblemowo dostrzec swoje postępy.

Sprawdź również: Jaki strój na pilates?

Żeby trening był funkcjonalny i wydajny, trzeba inwestować w odpowiednie przygotowanie do niego. W każdym sporcie odzież może ułatwiać ćwiczenie w trakcie treningu lub go utrudniać. Nieodpowiednie obuwie i źle dobrane stroje sportowe, mogą się skończyć kontuzją, bolesnymi otarciami lub nieefektywnym treningiem. Wśród strojów do ćwiczeń produkowane są różne modele z szeroką gamą kolorów, fasonów i rodzajów odzieży sportowej. Niezależnie od tego, czy ćwiczenia odbywają się w ramach zorganizowanych zajęć, czy są to wyłącznie trening w domu, warto zwracać uwagę na rodzaj wykorzystywanych do produkcji tkanin, technologię wykorzystywana przy tworzeniu danej kolekcji, wykończenie każdego detalu i rozmiar.

Ubrania crossfit — co warto nosić do treningu?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze stroju na crossfit? Przede wszystkim na to, żeby ubranie było dobrze dopasowane do ciała. Ciuchy do crossfitu nie mogą być zbyt duże ani zbyt małe. Ubranie sportowe z jednej strony powinno odpowiednio stabilizować ciało i podpierać wybrane części ciała, a z drugiej nie krępować ruchów w trakcie ćwiczeń. Odzież do crossfitu nie powinna się podwijać, zwijać, ani unosić, bo to źle wpływa na komfort i w efekcie na osiągane wyniki w danym dnu treningowym. Każda osoba, która jest zaaferowana zsuwającą się koszulką, nie skupia się odpowiednio na poprawności wykonywanych ćwiczeń, a rozkojarzenie utrudnia wykorzystywanie pełnego potencjału. Dlatego do ćwiczeń crossfit, ubrania powinny być na tyle dopasowane, żeby nie przemieszać się w trakcie ćwiczeń, ale też, żeby umożliwiały swobodne oddychanie.

Drugim istotnym detalem, który warto brać pod uwagę, wybierając strój na crossfit, to sama tkanina i sposób wykończenia odzieży. Bezszwowa odzież sportowa crossfit zmniejsza ryzyko otarć na szwach zwykłych legginsów lub dopasowanych spodni, czy koszulek sportowych. Nie bez znaczenia jest także nogawka spodni. Im szersza, tym większe jest ryzyko zaplątania się w ubranie, potknięcia i przewrócenia się w trakcie ćwiczeń.

Jaki strój wybrać na crossfit

Crossfit strój — co zawsze się sprawdzi?

W przypadku regularnych i intensywnych ćwiczeń, takich jak crossfit, niezbędne są tkaniny, które szybko schną, a dzięki specjalnie użytej technologii, odprowadzają pot na zewnątrz. Odzież crossfit nie może nasiąkać potem jak przy bawełnianych strojach do ćwiczeń. Spocone ubranie szybko się wychładza przez nadmiar wody, a to może grozić wyziębieniem mięśni i kontuzją. W trakcie ćwiczeń dobrze sprawdzi się też na przykład bielizna termoaktywna, zaprojektowana z myślą o sportowcach wyczynowych.

Raz zakupiona dobrej jakości odzież sportowa posłuży także przy innych dyscyplinach. Dobra kurtka przydaje się jako kurtka do biegania lub wierzchnia odzież crossfitowa na chłodniejsze dni. Dobra jakość odzieży sportowej sprawia, że jest trwała i pozwala na wielokrotne jej wykorzystywanie.

Sprawdź również: https://www.transferbydgoszcz.pl/jaka-kurtka-do-biegania/

Crossfit ubrania — co jeszcze warto wiedzieć, szukając ubrania na crossfit?

Odzież crossfit powinna być dopasowana do osoby ćwiczącej, nie tylko w kwestii rozmiaru. Każdy ćwiczący ma prawo znaleźć taki strój do crossfitu, w którym będzie się czuć w pełni komfortowo i dobrze. A to oznacza, że trzeba sprawdzić różne długości spodni i opcję spodenek, a także ocenić, które kroje i kolory koszulek pozwoli na komfortowe wykonywanie wszystkich powtórzeń i serii. Odzież do crossfitu powinna być przemyślana i nie warto kupować kilku zestawów do ćwiczeń przed pierwszymi zajęciami. Odzież sportowa crossfit to może być wspaniała inwestycja dla każdego, kto jest zainteresowany częstym użytkowaniem jej.