Stanik sportowy – jak dobrać, jaki wybrać, gdzie kupić?

Biustonosz sportowy

Coraz więcej kobiet z radością angażuje się w różnego rodzaju aktywności fizyczne. Jednocześnie, widzą tego pozytywne rezultaty. Panie nagminnie obecnie wykupują karnety na siłownię, a także poświęcają czas na treningi fizyczne. Tak naprawdę, to już nie wychudzona treningami cardio sylwetka się liczy. Obecnie największą wartością są mięśnie. Panie więc zwrócimy się w stronę atletycznej sylwetki, a co za tym idzie, przerzucanie ciężarów stało się ich codziennością. Jednocześnie by treningi na siłowni były maksymalnie efektywne, nie wystarczy już zwykła kurtka do biegania. Panie potrzebują przede wszystkim zyskać odpowiednie wsparcie w okolicy piersi. Niezbędny staje się więc biustonosz sportowy. Jednak jak można go dobrać?

Sprawdź również: Jaki strój wybrać na crossfit?

Jak dobrać stanik sportowy?

Stanik sportowy – jak dobrać? To pytanie z pewnością przewija się w głowie każdej kobiety, która zdecydowała się na rozpoczęcie przygody z siłownią i sportami siłowymi. Dlaczego to właśnie stanik sportowy jest tak ważny? Otóż piersi kobiet są na tyle delikatne, że potrzebują one odpowiedniego wsparcia i „trzymania” w momencie kiedy panie będą wykonywały dynamiczne ćwiczenia. Jednak staników sportowych jest wiele, więc panie mogą się zastanawiać, jak wybrać stanik sportowy? Otóż trzeba zwrócić uwagę na na następujące kwestie:

  • rozmiar – w tym wypadku nie chodzi jedynie o obwody, ale przede wszystkim o to, by stanik sportowy był idealnie dopasowany do rozmiaru biustu. Panie o mniejszych piersiach raczej nie będą miały problemu, gdyż każdy stanik zapewni im solidne wsparcie. Jednak jak dobrać stanik sportowy do dużego biustu? Otóż najlepiej taki, który oferuje podwójne miseczki. Kwestia tego jaki stanik sportowy dla dużego biustu sprawdzi się najlepiej, odnosi się także do ramiączek. Muszą one być odpowiedniego grube, by biust miał się na czym „oprzeć” i dobrze trzymać.
  • materiał – stanik sportowy będzie miał bezpośredni kontakt z naszą skórą. W praktyce więc musi być wykonany z przyjemnego materiału, który nie będzie podrażniał delikatnej skóry pod biustem. Jednocześnie wybierając materiał, koniecznie trzeba wybrać ten, który zapewni także odpowiednia cyrkulację powietrza i odprowadzanie wilgoci na zewnątrz. Dzięki temu skóra na biuście i tuż pod nim nie będzie narażona na pojawienie się odparzeń, a także stanik sportowy zapewni paniom odpowiedni poziom świeżości.
  • miseczki – występują na rynku staniki sportowe z miseczkami oraz bez nich. Więc jaki biustonosz sportowy sprawdzi się najlepiej? Otóż w pierwszej kolejności warto skupić się na tym, że panie o dużym i pełnym biuście muszą mieć dodatkowe miseczki, a nawet mogą zdecydować się na podwójne miseczki. Z kolei panie o mniejszym rozmiarze biustu tak naprawdę mogą nawet skorzystać z modelu bez miseczek. Warto jednak pamiętać, że to właśnie miseczki zapewniają piersiom jeszcze większą stabilizację i wygodę.

Biustonosz sportowy jaki wybrać

Biustonosz sportowy – jaki wybrać?

Wiemy już jaki biustonosz sportowy być powinien, a także wiemy jakie modele sprawdzą się w przypadku większych i mniejszych piersi. Jednocześnie warto chwilę uwagi poświęcić temu jak dobrać rozmiar stanika sportowego. Wbrew pozorom nie jest to takie proste i oczywiste. Tak więc stanik sportowy- jak dobrać? Otóż zacznijmy od tego, że zdecydowana większość kobiet przy doborze stanika sportowego kieruje się tym rozmiarem, jaki nosi na co dzień. Okazuje się jednak, że jest to maksymalnie błędna postawa. Dlaczego? Stanik sportowy to rodzaj bielizny funkcjonalnej. Stanik ma trzymać nasze piersi, zapewnić skórze możliwość do oddychania, a także zapewnić paniom najlepszą wygodę. Warto również zauważyć, że sposób podawania rozmiarów również nie jest taki sam jak w przypadku tradycyjnej bielizny. Staniki sportowe zwykle mają tradycyjne rozmiary jak np. M czy L. Wobec tego jak wybrać biustonosz sportowy pod względem rozmiaru? Otóż trzeba go przymierzyć. Panie tak naprawdę mogą zdecydować się na samym początku na to, by wybrać ten rozmiar stanika sportowego, w którym noszą na co dzień koszulki sportowe. Następnie należy wykonać kilka podskoków i skłonów, by móc sprawdzić, czy zapewnia on nam odpowiednią stabilizację piersi. Wyregulujmy miseczki i zauważmy, czy stanik sportowy rzeczywiście będzie spełniał swoją rolę. Jeśli okaże się, że jest on w nieodpowiednim rozmiarze, to jak dopasować stanik sportowy? Spróbujmy wybrać ten w rozmiarze nieco mniejszym – jeśli mamy małe piersi i w rozmiarze nieco większym, jeśli nasz biust jest o wiele pełniejszy. Powtórzmy następnie cały proces sprawdzania przy pomocy przysiadów, skłonów czy wyskoków. Jeśli uznamy, że dany stanik sportowy zapewnia nam odpowiednią stabilizację, a piersi są odpowiednio podparte, wówczas możemy uznać, że udało się nam wybrać idealny stanik sportowy, który z pewnością sprawi, że nasz każdy kolejny trening będzie absolutnie wyjątkowy.

Może Cię zainteresować również: Jaki strój wybrać na pilates?

Gdzie kupić biustonosz sportowy?

Wiemy już jak wybrać stanik sportowy, a także jaki biustonosz sportowy sprawdzi się w przypadku dużych i małych piersi. Jesteśmy także świadome tego jakie są cechy dobrego i solidnego stanika sportowego. Tak naprawdę wciąż nierozwiązana pozostaje kwestia tego, gdzie kupić stanik sportowy? Zwykle mamy do wyboru sklepy stacjonarne i sklepy online. Analogicznie jeśli nie mamy pojęcia jaki rozmiar będzie dla nas odpowiedni, najlepiej zdecydować się na zakup w sklepie stacjonarnym. Zakupy online niestety nie dają nam szansy na to, by przymierzyć i dopasować do siebie stanik sportowy. Kolejną kwestią jest to, by zawsze kupować stanik sportowy od dobrze znanego producenta. Modele od firmy Nike czy Adidas z pewnością zaoferują nam o wiele lepsze parametry, niż stanik sportowy, który nie wiemy skąd dokładnie pochodzi. Wobec tego pamiętajmy, że biustonosz sportowy musi pochodzić z pewnego źródła i znanej marki. Jest to gwarancją nie tylko wyrobu wysokiej jakości, ale także zastosowania w nim nowoczesnych technologii i udogodnień. Tak wybrany stanik sportowy z pewnością nie zawiedzie kobiecych oczekiwań i co najważniejsze, sprawi, że każdy kolejny trening będzie komfortowy i przyjemny.